Alternatívne bývanie dnes letí.Poznáme mnoho druhov takéhoto spôsobu života. Niekto chce žiť v drevenom zrube niekde na samote, niekto sa pustí do stavby hlineného či slameného domu, no a niekto si kúpi mobilný dom Riviéra https://euro-mobilnedomy.sk/mobilny-dom/3809-riviera/. Áno, asi ste pochopili, že my patríme do tretej skupiny občanov.
Na začiatok musím povedať, že som milovníčku pohodlia.Preto som takéto bývanie zvažovala naozaj dlho. Pochodili sme viacero predajní, mobilné domy sme hľadali aj v zahraničí a na internete. Všetky sa mi však zdali malé. Nevedela som si predstaviť, ako by som mohla natrvalo žiť v niečom tak malom. Nehovorím, ak by sme chceli dom používať len na víkendy, teda ako chatu, bolo by všetko v najlepšom poriadku. Na trvalé bývanie a reálny život, sami to však jednoducho nepozdávalo.
Pri brázdení internetu sme narazili na veľmi zaujímavé riešenie.Mobilné domy totiž môžete spojiť, čím získate toľko priestoru, koľko pre svoj život potrebujete. Áno, ide o náročnejšiu finančnú investíciu, no ak by sme sa rozhodli pre stavbu klasického rodinného domu, nebolo by to o nič lacnejšie.
Ako niečo také zrealizovať? Presný postup je na vás a musíte myslieť aj na technické záležitosti, teda správne prepojenie domčekov, napojenie na elektrinu vodu či plyn a taktiež na to, aby sa vám vaše nové bývanie páčilo.
My sme spojili tri väčšie mobilné domy.Prvým bol dom Riviéra a k nemu pribudli ešte dva, ktoré boli o trošku menšie. Domy sme zateplili a obložili dreveným obkladom. Na prvý pohľad nemáte šancu zistiť, že ide o niečo netradičné. Aj interiér je tip top a o pohodlí ani nehovorím. Ak by ste sa rozhodli pre takéto „vyskladané“ bývanie, nechajte si dostatok času na výber správnych mobilných domov. Riešením môžu byť aj mobilné chaty. Určte sa poraďte priamo v predajni a na samotné „stavebné“ úpravy si privolajte odborníkov. My sme využili firmu na zateplenie a taktiež na všetky veci okolo prívodu vody a elektriny.